Zaloguj / Zarejestruj

Jedwabna poszetka – Vincent van Gogh – Gwiaździsta Noc nad Rodanem

149,00 

Wymiary: 40cm x 40cm

Materiał: 100% jedwab

Kraj produkcji: Włochy

Poszetka z najlepszej jakości jedwabiu, wykonana w całości we włoskiej manufakturze. Dzięki większemu rozmiarowi (kwadrat o boku około 40 centymetrów wobec standardowych 33 centymetrów) idealnie wypełnia brustaszę i utrzymuje nadaną jej pozycję przez cały czas noszenia marynarki. Jedwabne poszetki, obok lub zamiast dobranego krawata, to element nadający unikalność i charakter każdej stylizacji. Użyczają koloru, są detalem przyciągającym wzrok, eksponują nastrój osoby noszącej. Poszetki są ostatnim i często niezbędnym sznytem, który pozwala na zaprezentowanie się od najlepszej strony.

Zdjęcie produktu w pełnej rozdzielczości: KLIK

Pozwól sztuce, aby Cię wyrażała!

Brak w magazynie

Kategoria:
Tagi: , , , , ,
Podziel się tym na:

Opis

Co przedstawia nasza jedwabna poszetka?

 

Vincent van Gogh – Artysta.

Nadruk na jedwabiu przedstawia fragment obrazu Gwiaździsta Noc nad Rodanem, którego autorem jest Vincent van Gogh, wybitnie emocjonalny, Wielki Artysta postimpresjonistyczny. Rzadko kiedy opisujemy artystę, jednak tym razem musimy zamieścić choć notkę – Vincent urodził się 1853 roku w Holandii. Był blisko związany z religią, początkowo nawet chciał zostać misjonarzem, jednak władze Kościoła odwiodły go od tej drogi. Artysta podjął decyzję o poświęceniu swojego życia sztuce jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Van Gogh z miłości do Boga chciał pokazywać świat w najpiękniejszym świetle.

 

Jego życie było pełne zawodów, jako osoba emocjonalna przeżył wiele nieszczęśliwych miłości. W 1886 roku Vincent przyjechał do Paryża, w którym zetknął się z Wielką Sztuką, szczególnie mocno pokochał impresjonizm. Wtedy jeszcze nie wiedział, że nada mu nową drogę. W praktyce wytyczył ścieżkę, którą najwybitniejsi artyści i historycy zgłębiają do dziś. Ten wybitny Artysta o dobre 50 lat wyprzedzał czasy, w których żył, przez co często ledwo wiązał koniec z końcem. Jego twórczość była bardzo płodna, van Gogh stworzył ponad 2000 dzieł sztuki, jednak ówcześni ludzie nie potrafili docenić piękna kreowanego przezeń świata.

 

Za życia sprzedał zaledwie kilka  obrazów i szkiców, z których najsłynniejsza była Czerwona Winnica. Vincent zmarł w wieku 37 lat, najprawdopodobniej w wyniku postrzału, choć niektóre podania wskazują na samobójstwo spowodowane depresją i problemami psychicznymi.

 

Poszetka z najpiękniejszym nocnym krajobrazem

Gwiaździsta Noc nad Rodanem to pierwsza gwiaździsta noc namalowana przez van Gogha. Powstała w 1888 roku, na 9 miesięcy przed najbardziej znaną Gwiaździstą Nocą, nie jest to jednak pierwszy nocny motyw, który malarz stworzył. Obraz powstał w Arles nad Rodanem, zalicza się go do najbardziej twórczego okresu w życiu Artysty. Miejsce, w którym Vincent malował dzieło, znajduje się nieopodal słynnego Żółtego Domu. W liście do brata tak opisał wstępny szkic:

 

Załączam niewielki szkic 30 x 30 cm. W skrócie: gwiaździste niebo malowane w nocy, przy zapalonych gazowych latarniach. Niebo jest ciemnoniebieskie, woda ciemnobłękitna, a ziemia bladofioletowa. Miasto jest w kolorze niebieskim i purpurowym. Gaz jest żółty, a odbicia rdzawozłote, przechodzące w zielono-brązowe. Na ciemnoniebieskiej przestrzeni nieba Wielka Niedźwiedzica, skrząca się na zielono i różowo, jej dyskretna bladość kontrastuje z brutalnym złotem gazu. Na pierwszym planie dwie kolorowe figurki zakochanych.

 

Paleta kolorów nocy

Ważna dla obrazów van Gogha kolorystyka podkreślona jest charakterystycznymi pociągnięciami pędzla, które w ciekawy sposób załamują światło. Twórca Gwiaździstem Nocy nad Rodanem odrzucił zasadę mimesis, aby wyrazić swój własny styl. Stworzył refleksy świetlne, odbicia i cienie, które zatrzymują chwilę, pozwalają zanurzyć się w świecie, który widział Vincent – w świecie piękniejszym. Każdy ruch pędzla jest tutaj wyraźnie zaznaczony, pewny i nadający kształt pojedynczym fragmentom.

 

Barwę całości użycza światło gwiazd i blask gazu w przybrzeżnych latarniach. Van Gogh wielokrotnie podkreślał w listach, że noc jest barwniejsza od dnia, a światło gwiazd nadaje unikalne ciemne kolory, z pięknymi refleksami różu i zieleni, wszystkim obiektom na ziemi. Latarnie wyglądają tu jak ogniki, światło gwiazd jest limonkowe, a pozostałe kolory mienią się odcieniami granatów. W kolorystyce najłatwiej dostrzec piękną duszę Vincenta – na obrazie w zasadzie nie ma czerni. Możemy się tylko domyślać jak silny musiał być człowiek, który targany depresją, schizofrenią, wieloletnimi porażkami, zawodami i problemami psychicznymi, potrafił stworzyć tak barwną noc.

 

Krajobraz pełen życia

Świetlne refleksy płynnie przechodzą na nabrzeże, po którym spaceruje zakochana para, zatrzymana przez Artystę w ulotnej chwili pełnej miłości. Panorama miasta została przyćmiona przez grę świateł, w oddali widać wyłącznie jej zarysy, są to jednak kontury dość wyraźne. Historycy sztuki przedstawiają liczne interpretacje gwiaździstych nocy, wiele analiz podkreśla depresyjną wizję nocy, w której światło symbolizujące Boga jest jedynym wybawieniem przed otchłanią ciemności. Nietrudno jednak zauważyć, że Gwiaździsta Noc nad Rodanem przedstawia świat jako miejsce spokojne, choć pełne życia i   emocji.

 

Artysta zatrzymał urok boskiego i niedostępnego świata, który ludzie mogą podziwiać, zastanawiając się nad pochodzeniem piękna. Moment wykreowany przez van Gogha jest podniosły i tajemniczy, choć przy tym obserwowalny i dostępny dla wszystkich, co podkreśla światło gwiazd rzutujące na ziemskie otoczenie. Być może Vincent chciał pokazać nam jak piękny jest świat, a więc i życie, gdy tylko potrafimy uważnie obserwować . Gdy przystaniemy, tak jak para zakochanych, i z uwagą popatrzymy w niebo.

 

Poszetka inspirowana obrazem!

Obraz ten, o wymiarach 72,5 na 92 centymetrów, można podziwiać w paryskim Musée d’Orsay.

 

Kupując naszą poszetkę kupujesz piękną historię!

Gwiaździsta Noc nad Rodanem to obraz przedstawiający piękny świat, który istniał w głowie Vincenta van Gogh. To pytanie o naturę człowieka oraz jego związek z Bogiem. To upamiętnienie jednej z największych tajemnic tego świata. W końcu – to piękna teza ukazująca noc w całkiem innych barwach, niż widzi ją przeciętny człowiek. Jedwabna poszetka z motywem Gwiaździstej Nocy nad Rodanem to ozdoba ponadczasowa, unikalna i wyjątkowa. Jeszcze wspanialej wygląda z szalem: Vincent van Gogh – Gwiaździsta Noc!

 

Poszetka w całości została wykonana we Włoszech – z jedwabiu najwyższej jakości. Dzięki rolowanym brzegom oraz bardzo dużemu rozmiarowi wypełnia całą brustaszę i utrzymuje nadaną jej pozycję podczas noszenia marynarki. Zewnętrzny kolor obramowania poszetki koresponduje z dziełem sztuki, podczas gdy wewnętrzny kolor kontrastuje z przewodnimi barwami obrazu. Zabieg ten pozwala podkreślić charakter dzieła, a także umożliwić dopasowanie poszetki do wielu stylizacji. Brak dodatkowego wzoru obramowania nie odwraca uwagi od obrazu i pozwala chłonąć sztukę w jej najczystszej formie.

Brand

BelleArt

BelleArt to polska marka produkująca ekskluzywne dodatki do eleganckiej odzieży. Nasze produkty kierujemy do osób ceniących najwyższą jakość i artystyczne wzornictwo, które chcą wyrażać się poprzez sztukę, a także podkreślać swoje upodobanie do kultury.

Dodatkowe informacje

Kolor

Granatowy

Materiał

Jedwab

Rozmiar

40cm x 40cm

Opinie

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji.

Tylko zalogowani użytkownicy, którzy kupili produkt, mogą zostawić recenzję.

Back to top
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Color
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom fields
Compare