Szale jedwabne

Motywami przewodnimi na szalach są fragmenty prac najwybitniejszych światowych artystów.

Szale jedwabne - z najlepszej jakości jedwabiu

Eleganckie, klasyczne szale z najlepszej jakości jedwabiu to idealny wybór na chłodniejsze dni. Materiał, z którego zostały wykonane, to najlepszej jakości naturalny jedwab, który delikatnie otula szyję, zapewniając komfort użytkowania przez cały czas noszenia. Włókna są miękkie, plastyczne i mięsiste - tkane najgęściej, jak to tylko możliwe. Kolor szali nadawany jest metodą sitodruku, który zapewnia trwałość i niezmienność koloru, świetle barwy mienią się żywymi odcieniami. Szal, jako dodatek, może podkreślić płaszcz lub inne okrycie wierzchnie, nadając całej stylizacji spójnego oraz wyróżniającego się charakteru.

Nasze produkty powinny nadawać kolor stylizacji, wnosząc do ubioru motyw przewodni, z daleka rzucający się w oczy, jeśli tego chce posiadacz, lub ledwie dostrzegalny przez postronnych. Szale posiadają dodatkową warstwę ocieplającą, wykonaną ze stuprocentowej włoskiej wełny, która ma zapewniać ochronę przed zimnem i być kontrastem dla raczej chłodnego jedwabiu.

Zalety szali z jedwabiu

Pamiętajmy, że jedwab jest tkaniną, która nie konkuruje z wełną pod względem możliwości ochrony przed chłodem, jego zadanie jest inne - powinien podkreślać wygląd oraz kolor, być delikatny i miękki.
Właśnie z tych powodów zdecydowaliśmy się zszyć jedwab z warstwą ocieplającą, co umożliwia dobry kompromis pomiędzy delikatnością i kolorem, a walorami cieplnymi. W cenie jednego szala mamy dwie warstwy, połączone ze sobą dwustronnie: jedną ze stuprocentowego jedwabiu, drugą ze stuprocentowej wełny. Produkcja we włoskiej manufakturze pozwala na zachowanie najlepszej światowej jakości, co doceniają wszyscy nasi klienci. Szale zakończone są miękkimi frędzelkami, nadającymi przyjemny dla oka kształt.

Szale jedwabne - motywy i wzory

Motywami przewodnimi na szalach są fragmenty prac najwybitniejszych światowych artystów. Przedstawiają one najbardziej istotny wycinek dzieła, pozwalający na samodzielną interpretację utworu. Każdy produkt dostępny do kupienia na naszej stronie posiada osobną analizę naszego autorstwa, którą mogą Państwo przeczytać na karcie dedykowanej produktowi. Dzieła nanoszone są na jedwab, strona wełniana pozostaje wypełniona jedynie swoim kolorem - czarnym lub granatowym.