Jak pielęgnować produkty BelleArt?

Wszystkie produkty BelleArt wykonane są z jedwabiu. Podstawowe informacje na temat pielęgnacji przedstawione są ikonograficznie na wszywce, która umieszczona została przy jednym z rogów produktu. Szale BelleArt dodatkowo ocieplane są warstwą włoskiej wełny, zapewniającą użytkownikowi ochronę przed zimnem, w związku z czym na jedwabnych szalach znajdą Państwo drugą metkę – przedstawiającą wskazówki pielęgnacji strony wełnianej.

Dodatkowa pielęgnacja

Nie zalecamy prania w zwykłych proszkach. Najbezpieczniejszą formą pielęgnacji rzeczy wykonanych z jedwabiu jest oddanie ich do wyspecjalizowanej pralni chemicznej. Jeśli już musimy rzeczy prać samodzielnie, to tylko w płynach przeznaczonych do pielęgnacji delikatnych tkanin, w niskich temperaturach, ręcznie.

Zalecamy prasowanie przez szmatkę, w najgorszym wypadku, gdy nie mamy szmatki, rekomendujemy wybranie najniższej temperatury na żelazku oraz lekkie zwilżenie materiału. Używanie pary jest całkowicie niewskazane.
Nie zalecamy suszenia produktów jedwabnych w suszarkach.

Jedwab w produktach BelleArt to najbardziej jakościowy i gęsty materiał, więc powinien wytrzymać dużo, ale to wciąż jedwab, a więc bardzo delikatna i szlachetna tkanina, na co zwracamy Państwa uwagę.